Více informací zde:

Krajská nemocnice Zlín

Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně hledá pacienty, kteří prodělali onemocnění COVID-19, a jsou ochotní darovat plazmu.

V této rekonvalescentní plazmě totiž mohou být přítomny protilátky, které pomůžou jejímu příjemci se uzdravit.

Zájemcům o darování se nejprve odebere kontrolní vzorek krve. Ti, u kterých bude nalezeno vhodné množství protilátek, budou následně pozváni k odběru plazmy.

V případě zájmu je možné se ke kontrolnímu odběru objednat a získat další informace na telefonních číslech 577 552 322, 734 510 687.

Na darování rekonvalescentní plazmy se vztahují stejná pravidla jako na dárcovství krve: ideálními dárci jsou muži, kteří nikdy v minulosti nedostali transfuzi, nebo ženy, které v minulosti nedostaly transfuzi a nebyly těhotné.

Uherskohradišťská nemocnice

Zájemci o darování rekonvalescentní plazmy mohou přijít na hematologicko-transfuzní oddělení uherskohradišťské nemocnice, které se nachází v budově H hned naproti parkoviště, v každý pracovní den od 7 do 15 hodin. Ke stanovení množství protilátek v plazmě stačí jedna zkumavka krve.

Další informace lze získat na tel. 572529809, nebo e-mailu:kamrla@nemuh.cz.

Tento článek byl přidán Čtvrtek, Listopad 19th, 2020 v 15.14 a patří do kategorie Aktuality o darcovství krve, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.