Oblastní spolek ČČK Kroměříž přivítal ve čtvrtek 15.10.2020  v sídle kanceláře OS ČČK Kroměříž bezpříspěvkové dárce krve, aby jim poděkoval za dárcovství, mezi které bezesporu patří ocenění prof. MUDr. Jana Jánského za vícečetné bezplatné darování krve.

Vlivem vládních nařízení se poděkování netradičně konalo ve venkovních prostorách dětského dopravního hřiště, a to individuálním předáním ocenění za přítomnosti organizátora a jedné blízké osoby.

Ze srdce děkujeme za darování krve, plazmy a to i v této pro všechny náročné době, v čase epidemie, nouzového stavu a karantény. Zajištění péče o pacienty transfuzními přípravky je v současné době mnohem náročnější. O to cennější je právě dárcovská pomoc, dar krve – dar života.

Pozváno bylo na 143 dárců krve. Oceněno bylo 56 dárci s počtem 20 odběrů stříbrnou medailí, 44 dárců s počtem 40 odběrů zlatou medailí, 32 dárců s počtem 80 odběrů Zlatým křížem 3.třídy a za úctyhodných 120 odběrů Zlatým křížem 2.třídy bylo oceněno 11 dárců. Nesmíme ovšem zapomenout poděkovat i dárcům s počtem 10 odběrů, kteří jsou oceňováni bronzovou medailí přímo na transfuzním oddělení a na prvodárce.

V průběhu oceňování mnohé dárce přišla pozdravit a poděkovat i primářka transfuzního oddělení Kroměříž MUDr. Eva Zdráhalová. Poděkování patří i všem organizátorům a dobrovolníkům z řad OS ČČK Kroměříž. Slavnostní oceňování dárců se konalo za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Českého červeného kříže, Ministerstva zdravotnictví a MUDr. Olgy Sehnalové.

Tento článek byl přidán Úterý, Říjen 20th, 2020 v 11.37 a patří do kategorie Aktuální zprávy, Oceňováni dárců. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.