Druhá zářijová sobota je od roku 2000 Světovým dnem první pomoci. Vyhlašuje jej každoročně Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může – v prvních minutách – rozhodnout o záchraně života. A především ukázat, že pomáhat není vždy tak těžké, jak si myslíme a že nejzásadnější je být ochotný učinit první krok.

Již tradičně se do světového dne první pomoci zapojil i náš Oblastní spolek ČČK Kroměříž, a v sobotu 12.září uspořádal na dětském dopravním hřišti program s ukázkami poskytování první pomoci pro širokou veřejnost. Byla připravena stanoviště s ukázkami kardiopulmonální resuscitace za použití AED, ukázky maskování a obvazové techniky, kvíz první pomoci a znalosti dopravních značek a překážková dráha pro koloběžky. Všichni účastníci si po splnění stanovišť odnášeli malou pozornost. Poděkování patří všem dobrovolníkům a i pomocníkům z řad místní skupiny Kroměříž.

Tento článek byl přidán Neděle, Září 20th, 2020 v 11.05 a patří do kategorie Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.