Světový den ČK&ČP je oslavou statečnosti a práce všech členů, dobrovolníků a zaměstnanců Červeného kříže, jejichž služba lidem zachraňuje životy nebo lidské životy mění k lepšímu, připomenutím našeho závazku vůči lidstvu – být současně aktéry lokálními i mezinárodními, nezávislými a neutrálními a být vždy všude a pro všechny. Letošní Světový den si připomínáme v době probíhající pandemie nemoci Covid-19. Právě stálá přítomnost Červeného kříže ve 192 zemích světa umožňuje milionům jeho příslušníkům aktivně pomáhat bránit šíření infekce a pomáhat těm, které postihla. Jen osobních ochranných pomůcek jsme distribuovali desítky milionů. Dále šíříme potřebné informace, pomáháme zdravotnickým zařízením, poskytujeme psychosociální pomoc, podporujeme izolované seniory a věnujeme se dalším humanitárním aktivitám. Rozpočet Červeného kříže a Červeného půlměsíce na boj s Covid-19 se blíží v přepočtu 20 miliardám Kč.

Český červený kříž se snaží na celém území republiky prospívat veřejnosti našimi „mírovými“ programy – výukou první pomoci dětí i dospělých, propagací bezpříspěvkového dárcovství krve, sociálními a zdravotnickými aktivitami našich čtyř desítek zařízení, léčebnými pobyty pro děti či aktivitami pro seniory, šířením humanitárního práva či pátrací službou.U příležitosti letošního Světového dne Červeného kříže a 200. výročí narození Florence Nightingalové, inspirátorky Henri Dunanta, představíme 7.5.2020 v 10.00 společný projekt ČČK a České mincovny Děkujeme zaměřený na poděkování všem, kteří se do pomoci při pandemii zapojili a podporu projektů Červeného kříže.

Tento článek byl přidán Čtvrtek, Květen 7th, 2020 v 11.17 a patří do kategorie Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.