V ČR máme jednu z nejrozvinutějších sítí dopravních hřišť v Evropě. Děti se zde učí správnému a bezpečnému pohybu v dopravě, ať už jako cyklisté, chodci nebo ostatní účastníci silničního provozu. DDH Kroměříž je financováno městem Kroměříž, Zlínským krajem a Ministerstvem dopravy. V roce 2019 navštívilo Dětské dopravní hřiště v Kroměříži v době otevření pro veřejnost téměř 4200 návštěvníků. Jsme velmi rádi, že dopravní hřiště láká děti, rodiče, prarodiče a ostatní návštěvníky, kteří přichází a přijíždí nejen z Kroměříže, ale i ze širokého okolí. Cestu si našlo i mnoho turistů, kteří využili možnost zapůjčení kol a koloběžek včetně cyklistických helem. Mimo otevření pro veřejnost je realizována dopravní výchova pro žáky 4. ročníků základních škol z celého kroměřížského regionu a v odpoledních hodinách navštěvuji dopravní hřiště děti ze školních družin základních škol. Provozovatelem DDH je Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž, který realizuje na hřišti v průběhu roku další akce pro širokou veřejnost, které jsou zaměřeny na bezpečnost účastníků v dopravě a poskytování první pomoci.

Vzhledem k plánované rekonstrukci budovy Dětského dopravního hřiště v Kroměříži budeme o otevření veřejnosti v roce 2020 zájemce průběžně informovat.

Tento článek byl přidán Úterý, Leden 14th, 2020 v 13.03 a patří do kategorie Aktuality z dopravního hřiště, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.