Ve čtvrtek 17.10.2019 jsme v Kulturním domě Kroměříž přivítali bezpříspěvkové dárce krve, aby jsme poděkovali všem přítomným dámám a pánům za dárcovství a předali medaile a Zlaté kříže prof. MUDr. Jana Jánského za vícečetné bezplatné darování krve. Pozváno bylo na 132 dárců krve. Oceněni byli dárci s počtem 20 odběrů stříbrnou medailí, s počtem 40 odběrů zlatou medailí, s počtem 80 odběrů Zlatým křížem 3.třídy a za úctyhodných 120 odběrů Zlatým křížem 2.třídy. Nesmíme ovšem zapomenout poděkovat i dárcům s počtem 10 odběrů, kteří jsou oceňováni bronzovou medailí přímo na transfuzním oddělení a na prvodárce.

Jsme si vědomi toho, že dávají něco, co není schopen nikdo jiný než právě dárce krve dát. Darují vzácnou tekutinu mnohdy neznámému člověku. Člověku se svým trápením, se svými radostmi a snad i s novým poznáním, jak cenný je život, jak cenná je kapka krve. Neboť i na počátku 21. století je lidská krev nenahraditelnou živou tekutinou.

V rámci slavnostního poděkování byli ocenění i občané Města Kroměříž, kteří přebírali zlatou medaili a Zlaté kříže a převzali pamětní list.

Poděkování patří i všem hostů, organizátorům i studentům SŠ hotelové a služeb Kroměříž. Slavnostní oceňování dárců se konalo za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Českého červeného kříže a MUDr. Olgy Sehnalové.

Tento článek byl přidán Čtvrtek, Říjen 31st, 2019 v 16.18 a patří do kategorie Aktuality o darcovství krve, Aktuální zprávy, Oceňováni dárců. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.