Dopravní soutěž mladých cyklistů vyhlašuje Ministerstvo dopravy—BESIP se spolu vyhlašovateli, kterými jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž a další organizace.

Cílem soutěže je podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu, ověřovat znalosti a dovednosti žáků-cyklistů v uplatňování pravidel provozu na pozemních komunikacích, v technice jízdy a první pomoci. Soutěž je určena dívkám a chlapcům od 10let do 16let.

Okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo 23.5.2019 na dětském dopravním hřišti v Kroměříži. Žáci z 1. a 2.st.ZŠ a víceletých gymnázií tvořila čtyřčlenná družstva. Bodované disciplíny zahrnovali vědomosti a dovednosti v oblasti dopravní výchovy, bezpečného chování v silničním provozu a základů první pomoci. Plnili úkoly jak teoreticky, tak i prakticky -jízda zručnosti, jízda po dopravním hřišti a ošetření zraněného.

Do Okresního kola Kroměřížska se přihlásilo 11 družstev. Postup do krajského kola vybojovalo v I. kategorii družstvo ze ZŠ U Sýpek Kroměříž  a v II. kategorii družstvo ze ZŠ Kostelec u Holešova. Poděkování za podporu patří: Ministerstvu dopravy ČR -BESIP, Zlínskému kraji, Městu Kroměříž a OS ČČK Kroměříž.

Tento článek byl přidán Pátek, Červen 14th, 2019 v 11.13 a patří do kategorie Aktuality z dopravního hřiště, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.