Ve středu 8.května na Dětském dopravním hřišti oslavil Oblastní spolek ČČK Kroměříž Světový den Červeného kříže. Pro děti, rodiče i seniory byl připraven program s ukázkami poskytování první pomoci, maskování zranění, překážkovou dráhou s alkobrýlemi a dalšími stanovišti zaměřenými na bezpečnost nejen v dopravě.

8.květen je dnem, kdy se narodil zakladatel Červeného kříže Henri Dunanta, a je oslavou statečnosti a práce všech členů, dobrovolníků a zaměstnanců Červeného kříže, jejichž služba lidem zachraňuje životy nebo lidské životy mění k lepšímu. Základními principy, které ctí – Humanita – Nestrannost – Neutralita – Nezávislost – Jednota a Světovost, jsou zárukou toho, že se trpícím dostane pomoci odpovídající jejich stavu, bez jakéhokoli nepříznivého rozlišování. Český červený kříž, který letos oslavil 100let, se snaží na celém území republiky prospívat veřejnosti různými projekty: osvětou dětí i dospělých v první pomoci, propagací bezplatného dárcovství krve i nejrůznějšími sociálními aktivitami. A především ukázat, že pomáhat není vždy tak těžké, jak si myslíme a že nejzásadnější je být ochotný učinit první krok.

https://plavani-cck.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_CK_8.5.2019/

Tento článek byl přidán Úterý, Květen 21st, 2019 v 16.38 a patří do kategorie Aktuality z dopravního hřiště, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.