Ve čtvrtek 16.5. proběhlo na dětském dopravním hřišti v Kroměříži oblastní kolo postupové soutěže mladých zdravotníků, které již tradičně pořádal Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž . Celkem soutěžilo 15 pětičlenných družstev. Soutěžní družstva na bodovaných stanovištích poskytovala první pomoc zraněným figurantům s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, resuscitovali a předvedli svůj um v obvazové technice. Nechyběly i stanoviště s nesoutěžními disciplínami, které prověřili znalosti z anatomie i dopravní výchovy. Všichni účastníci na závěr byli odměněni drobnými cenami. Do krajského kola postupují vítězové, za 1.kategorii družstvo ZŠ Zachar a za 2.kategorii družstvo ZŠ Slovan. Gratulujeme k postupu a držíme palce v dalším kole.

Poděkování patřím všem zúčastněným školám, žákům a jejich doprovodu, rozhodčím z řad dobrovolníků a externistů a studentům SZŠ Kroměříž a ÚPV SP VZ Brno, OZV Holešov.  Děkujeme i sponzorům, kteří oblastní kolo soutěže podpořili: Město Kroměříž, Zlínský kraj, MZ ČR, ČČK Praha, poslankyně MUDr. Olga Sehnalová.

https://plavani-cck.rajce.idnes.cz/SMZ_2019_fb

 

Tento článek byl přidán Čtvrtek, Květen 23rd, 2019 v 17.15 a patří do kategorie Aktuality z dopravního hřiště, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.