Na čtvrtek 11. října pozval Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž do Kulturního domu v Kroměříži bezplatné dárce krve na slavnostní odpoledne, které je tradičně symbolickým poděkováním za dárcovství, a předal ocenění prof. MUDr. Jana Jánského.

Pozváno bylo 127 dárců krve. Stříbrná medaile za 20krevních odběrů náležela 51 dárcům, zlatá medaile za 40odběrů patřila 51 dárcům, Zlatým křížem 3. třídy za 80odběrů bylo oceněno 22 dárců a 3 dárci s úctyhodným počtem 120 odběrů bylo oceněno Zlatým křížem 2. třídy. Nesmíme zapomenout ani na 70 dárců s počtem 10odběrů, kteří jsou oceňování bronzovou medailí přímo na transfuzní stanici Kroměřížské nemocnice, a.s. a na 97 prvodárců, jimž náležel odznak krůpěj krve. V rámci slavnostního poděkování byli oceněni městem Kroměříž občané města Kroměříž, kteří převzali zlatou medaili a Zlaté kříže.

I na počátku 21. století je stále lidská krev nenahraditelnou živou tekutinou. Každý odběr má svou hodnotu, každý z dárců má svůj osobitý podíl na záchraně lidského života a za to jim patří velké „děkujeme“.

Poděkování patří i všem hostům za krásná děkovná slova a organizátorům. Slavnostní oceňování dárců se konalo za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Českého červeného kříže a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové.

 

 

 

Tento článek byl přidán Úterý, Listopad 6th, 2018 v 15.39 a patří do kategorie Aktuality o darcovství krve, Aktuální zprávy, Oceňováni dárců. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.