V Kroměříži byli oceněni bezpříspěvkoví dárci krve

Darování krve je pro zdravého člověka tím nejmenším, ale za to tím nejvzácnějším darem. Proto nám bylo ctí přivítat ve čtvrtek 19.10.2017 v Domě kultury v Kroměříži na slavnostním odpoledni bezpříspěvkové dárce krve, poděkovat  a předat ocenění prof. MUDr. Jana Jánského. Tuto již tradiční akci pořádá Oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž.

Pozváno bylo 122 dárců krve. Stříbrná medaile za 20krevních odběrů náleží 56 dárcům, zlatá medaile za 40odběrů  patří 43 dárcům, Zlatým křížem 3.třídy za 80odběrů bylo oceněno 18dárců a 5 dárců s úctyhodným počtem 120 odběrů bylo oceněno Zlatým křížem 2.třídy. Nesmíme zapomenout ani na 67 dárců s počtem 10odběrů, kteří jsou oceňování bronzovou medailí přímo na transfuzní stanici Kroměřížské nemocnice, a.s. a na 79 prvodárců jimž náleží odznak krůpěj krve. V rámci slavnostního poděkování byli oceněni městem Kroměříž občané města Kroměříž, kteří převzali zlatou medaili a Zlaté kříže.

Děkujeme všem dárcům krve za jejich obětavost, kterou druhým pomáhají navrátit zdraví a někdy i život. Poděkování patří všem hostům a organizátorům. Slavnostní oceňování dárců se konalo za finanční podpory Města Kroměříž, Zlínského kraje, Českého červeného kříže a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové.

 

Odkaz na fotogalerii: http://plavani-cck.rajce.idnes.cz/Slavnostni_ocenovani_darcu_krve_2017/

Tento článek byl přidán Neděle, Říjen 29th, 2017 v 17.30 a patří do kategorie Aktuální zprávy, Oceňováni dárců. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.