Podzimní odpoledne 22. října 2015 mělo slavnostní nádech pro některé z nás – především pak pro bezpříspěvkové dárce krve.
Tento den proběhlo slavnostní předávání Medailí Prof. MUDr. Jana Janského, které již tradičně uděluje Český červený kříž.
V Domě kultury se sešli dárci, kteří obdrželi Zlatý kříž 3.třídy za 80 odběrů, dále dárci s počtem odběrů 40, kteří obdrželi Zlatou medaili, poslední skupinou pak byli dárci s počtem odběrů 20 a Stříbrnou medailí. Svou gratulací a poděkováním za dárcovství přispěli nejen zástupci Českého červeného kříže v Kroměříži, ale také hosté – poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olga Sehnalová, radní Zlínského kraje Mgr. Taťána Nersesjan, starosta Města Kroměříže Mgr. Jaroslav Němec, ředitelka Kroměřížské nemocnice, a.s. MUDr. Lenka Mergenthalová a primářka transfúzního oddělení nemocnice MUDr. Zdeňka Hřebačková.
Příjemnou a pohodovou atmosféru dokreslilo vystoupení tanečního páru s ukázkou standartních tanců a také hudební doprovod p. Radka Vernera.
Slavnostní akt proběhl za finanční podpory Zlínského kraje, Města Kroměříže a Českého červeného kříže.

Tento článek byl přidán Středa, Říjen 28th, 2015 v 7.02 a patří do kategorie Akce, Aktuality o darcovství krve, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.